avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributii obligatorii pentru contract prestari ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributii obligatorii pentru contract prestari servicii

Buna ziua! As dori sa stiu ce contributii sunt obligatorii in cazul unui contract de prestari servicii incheiat intre o institutie publica si o persoana fizica neautorizata.

Alte discuții în legătură

Contract prestari servicii cu persoana fizica rebeca macovei rebeca macovei As dori sa stiu daca legea permite unei institutii publice sa incheie un contract de prestari servicii cu o persoana fizica neautorizata. (De exemplu sa ... (vezi toată discuția)
Persoana fizica neautorizata bogdan77m bogdan77m Poate o institutie publica sa incheie un contract de colaborare / civil / de prestari servicii / conventie civila, cu o persoana fizica neautorizata? Aceasta ... (vezi toată discuția)
As vrea sa stiu ce contributii si cine le plătește? Kcrys Kcrys Buna seara! As vrea sa stiu ce contributii si cine le plătește într-un contract de prestări servicii cu salariul mai mare decât salariul minim pe ... (vezi toată discuția)