avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1091 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... chirie la stat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

chirie la stat

buna ziua .am primit o casa de la stat ,dupa ce am pierdut casa revendicata
casa este la pamant ,adica nu se poate locui :geamurile nu exista usile sunt ca si cum nu ar fi,,,am semnat ,urmand sa o repar in timp.
cei de la locato au spus ca am tot timpul ,nu am platit chiria 3 luni ,,,si m-am trezit ca -mi cer cheile
este normal sa mi le ceara ,desi nu m-au notificat in niciun fel?

Alte discuții în legătură

Probleme cu constructia unui supermarket langa casa mea georgeblaga georgeblaga Buna ziua, Am si eu o intrebare legata de modul in care se construieste un supermarket langa casa mea. In urma cu 2 saptamani o firma a inceput constructia ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog, problema mea ... MedeeaN MedeeaN Buna ziua! Ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog, problema mea este urmatoarea. Am achiziționat un apartament in 25.10.2018, in timpul casatoriei prin credit ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am un imobil pe care l am inchiriat . de comun acord ... doina99 doina99 Buna ziua! Am un imobil pe care l am inchiriat . De comun acord cu chiriasul am reziliat contractul ,dupa 3 ani, urmand ca chiriasul sa mai locuiasca inca 1 ... (vezi toată discuția)