Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general POT FOLOSI FIRMA DIN ROMANIA LA O AFACERE IN UE ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

POT FOLOSI FIRMA DIN ROMANIA LA O AFACERE IN UE ?

Doresc sa deschid un mic parc de distractie in Cipru UE . Bineinteles ca voi respecta legile ; inclusiv cele fiscale din acea tara , caen corespunzator restul de autorizatii le voi obtine de acolo .
Spuneti-mi va rog daca tine de competenta Dvs : pot folosi firma si contabilul din Romania la aceasta activitate ? Am tva negativ ; il pot deduce acolo ? Dar la impozitul pe venit sau profit se tine cont de pierderile din anii precedenti din tara ? Ce ar mai trebuii stiut ?:D
lu, utilizator