Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bloc lasat fara administrator!!!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bloc lasat fara administrator!!!

Iar apelez la specialisti pentru ca sunt perplex. presedintele asociatiei de proprietari a desfacut contractul de munca al administratorului pentru ca nu a participat la o sedinta de comitet si am ramas fara adminiostrare. Se propune trecerea pe firma de administrare. Intrebare: trecerea de la administrator persoana fizica la persoana juridica se poate face doar de trei persoane din comitet sau numai de adunarea generala? presedintele si-a aprobat si eliberarea unei noi stampile, a preluat conturile din banca si nu a mai facut contracte la femeile de servicu. Ce este ilegal din toate acestea?
Angajarea persoanelor pentru diverse prestari de servicii (inclusiv administratie si curatenie) se face de catre comitetul executiv.
Una din persoanele care au acces la conturile asociatiei este obligatoriu sa fie presedintele asociatiei.
Nu inteleg ce e cu stampila. A pierdut-o sau n-a avut-o deloc? !!!!???? Ce fel de stampila si-a aprobat?