Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cand aflu cum s-a solutionat procesul?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cand aflu cum s-a solutionat procesul?

Din luna decembrie 2010 astept sa se dea sentinta intr-un proces. Pe portalul instantelor de judecata scrie "incheiere" in decembrie. S-a amanat solutionarea pentru inceputul lui ianuarie si acum in februarie astept sa vad cum s-a incheiat procesul. Pe portal nu mai scrie nimic in dreptul datei procesului din ianuarie. Avocatul meu spune ca inca nu ni s-a comunicat "minuta".Ce-i de facut? cat trebuie sa astept? N-o sa stiu solutia acestei cauze decat cand primesc sentinta? Adica dupa vreo cateva luni? Va multumesc anticipat!
Sper ca dumneavoastra cautati dosarul pe noulportal.just.ro
Oricand puteti nota numarul de telefon al instantei respective. Sunati si spuneti ca vreti legatura la arhiva. Acolo spuneti numarul dosarului si veti afla daca s-a amanat pronuntarea. Daca nu, vi se va comunica solutia.

Succes!
Si eu am avut parte un un proces care mi-a mancat nici mai mult nici mai putin de 1 an si jumatate. Ce sa va transmit.
Rabdare, rabdare, rabdare.
1 an si jumatate din viata. Am uitat sa precizez.
Ati scapat usor, eu am deschis actiunea in 01.07.2005 :)
Multumesc pentru imbarbatare!
Va multumesc din suflet, nu am cautat pe NOUL portal. Acum am gasit solutia data din 18.01.2011 care suna cam ambiguu pentru o necunoscatoare ca mine (deci eu sunt reclamantul adica am deschis actiunea de partaj judiciar) si anume: "Admis in parte actiunea. Admis in parte actiunea reconventionala". Eu am cerut instantei sa-mi accepte sa dau o suma de bani reprezentand cota parte dintr-un imobil coproprietate care-mi apartine in cota de 13/16, sora mea in cererea reconventionala a cerut sa i se atribuie in natura (camere) partea ce i se cuvine (cota de 3/16) din imobilul aflat in coproprietate.
Inca o data va multumesc!