Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... apel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

apel

Buna
vreau sa stiu daca instanta o sa aprobe acordarea unui nou termen, mai lung, pentru studierea de catre aparator a dosarului care este foarte voluminos, chiar daca la termenul anterior s-a cerut termen pentru angajare aparator.
Dosar aflat in apel, la Curte de Apel. Multumesc
Bineinteles,daca motivarea acestei cereri este temeinica si legala.
andymaurul, utilizator
Da, aparatorul are sanse sa obtina un nou termen de judecata.
Mai demult se lua destul de greu un astfel de termen dar in prezent situatia este mult simplificata.

avocat Claudiu Lascoschi