avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... apel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

apel

Buna
vreau sa stiu daca instanta o sa aprobe acordarea unui nou termen, mai lung, pentru studierea de catre aparator a dosarului care este foarte voluminos, chiar daca la termenul anterior s-a cerut termen pentru angajare aparator.
Dosar aflat in apel, la Curte de Apel. Multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 15:32, 5 Februarie 2011
Bineinteles,daca motivarea acestei cereri este temeinica si legala.
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Februarie 2011
andymaurul, utilizator
Da, aparatorul are sanse sa obtina un nou termen de judecata.
Mai demult se lua destul de greu un astfel de termen dar in prezent situatia este mult simplificata.

avocat Claudiu Lascoschi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se ataca o decizie definitiva a curtii de apel? altul altul Buna ziua! As vrea si eu o opinie calificata si obiectiva in o problema penala. Care e urmatorul pas in situatia in care s-a facut recurs la Curtea de Apel ... (vezi toată discuția)
Motivarea recursului dosar penal andrei211168 andrei211168 Buna ziua ! Peste 2 saptamani am primul termen la Inalta Curte de Casatie si Justitie . Conform codului de procedura penala motivarea recursului se depune ... (vezi toată discuția)
Pot sa ma adresez cedo? cattie cattie Vreau sa stiu daca ma pot adresa CEDO,intrucat mi-au fost tinute la Parchet timp de 8 ani doua dosare penale in care am fost parte vatamata ,iar acum mi ... (vezi toată discuția)