Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cheltuieli de judecata

Am castigat un proces pe un litigiu de munca cu firma la care am fost angajat anterior. Astept sa faca recurs... Firma trebuie sa-mi plateasca cheltuielile de judecata (1500 lei). As avea neaparata nevoie de banii astia pt ca mi s-a terminat somajul. Se poate sa-i primesc sau va trebui sa astept finalizarea recursului. Daca da, va rog sa-mi spuneti ce am de facut si cam ar dura sa intru in posesia banilor.
Va multumesc
Faceti cerere atat pentru plata banilor , cat si pentru reintegrare ... exista posibilitatea ca angajatorul sa execute doar partial hotararea respectiva ... insa daca dupa trecerea unei perioade de 15 zile de la data inregistrarii cererii dvs angajatorul nu va plateste banii puteti fcae plangere penala.