Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot iesi la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot iesi la pensie?

Am 57 de ani cu stagiu de cotizare 35 de ani si 22 de zile din care 23 de ani 1 luna si 22 de zile grupa a 2.sunt pensionara pe caz de boala din 23.07.2003.cand pot iesi la pensie anticipata sau la limita de varsta?mentionez ca am 3 nasteri si numar de puncte realizate 30.23083
Multumesc anticipat!!!
Data nasteri 04.01.1954

Dar mie mi sa spus la casa de pensii ca am dreptul la pensie de drept la 59 si 8 luni este corect?? in cazul acesta ce pot sa fac?unde sa ma duc?

Grupa de munca este recunoscuta ca scrie pe decizia de la casa de pensii. si cealalta nu stiu daca mi sa aplicat!

angela57, utilizator
Multumesc mult de tot pentru sfaturi!O seara buna!
Grupa de munca este recunoscuta ca scrie pe decizia de la casa de pensii. si cealalta nu stiu daca mi sa aplicat!