Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ANGAJARE?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ANGAJARE?

Buna!
Sunt administrator al unei II(interprindere individuala) si as dorii sa-mi spuneti daca trebuie sa-mi fac angajare,daca tot eu sunt si vanzator?:(
Nu trebuie,neaparat.Dar va veti plati in caliatate de persoana fizica (administrator) obligatiile la CAS (in baza unui contract de asigurat incheiat cu ei) si contributia la sanatate.
Mergeti la aceste institutii si va interesati care este procedura.
Multumesc mult de raspuns !