Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... vulcanizare din fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

vulcanizare din fonduri europene

Doresc sa stiu ce conditii trebuie sa indeplineasca un SRL, ca sa deschida o vulcanizare beneficiind de fondurile europene nerambursabile.
Buna seara,
pentru orice fel de fonduri europene se intocmeste un dosar , un plan al afacerii care va fi analizat de experti. trebuie sa va interesati la camera de comert si industrie din orasul de domiciliu.
Nu este deloc necesar sa va interesati la camera de comert si industrie, deoarece acest organism nu are NICIO ATRIBUTIE in acest domeniu. Cel mult camera de comert poate sa va presteze servicii de consultanta, la fel ca orice alt consultant din domeniu.

Ceea ce trebuie sa verificati sunt conditiile de eligibilitate stabilite de autoritatea de management a programului pe care doriti sa aplicati.

Pentru vulcanizare pot avea loc doua incadrari: Programul Operational Regional (REGIO) si Programul National de Dezvoltare Rurala (PNDR).
Multumesc, daca societatea a fost suspendata temporar, timp de 1 an si isi reaia activitatea, se incadreaza in acest program? Pentru judetul Giurgiu unde trebuie sa adresez?
ricflo, utilizator