Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... va rog ajutati-ma...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

va rog ajutati-ma...

Sotul meu are o societate comerciala, iar el este arestat in Italia.Eu ma ocup in continuare de aceasta societate,dar nu am nici un act oficial.De curand am primit de la una din societatile cu care lucrez un -bilet la ordin- pe cera nu am cum sa-l scot din banca.Intrebarea mea ar fi :care este cea mai sigura modalitate k eu sa pot elibera acel bilet? Va rog dati-mi o idee si va multumesc mult.
daca sotul dvs este administrator, atunci aveti nevoie de o procura din partea acestuia, nu stiu exact care este procedura in Italia dar banuiesc ca poate beneficia de servicii notariale in detentie.
puteti rezolva problema simplu:
1 daca sotul dvs era si este inca actionar unic si in acelasi timp si administrator, chiar daca este in detentie in italia,are posibilitatea legala sa va remita o procura speciala prin care va mandateaza pe dvs sa aveti puteri depline in ce priveste activitatea societatii(desigur,daca vadori acest lucru).
2 daca nu detine pachetul majoritar in respectiva societata,convocati rapid o AGA si sa decida a va numi pe dvs temporar administrartor cu puteri depline.
3 sau exista posibilitatea sa incheie un contract de cesiune a actiunilor detinute catre dvs.astfel,va puteti subroga in toate drepturile avute de sot
~ Conținut șters la cerere ~