Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decl.112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decl.112

Am o problema majora:La o societate nu am salariati. Generarea xml-ului pentru 112 este eronata din aceasta cauza.Cum depun eu 112 daca nu valideaza xml-ul?Va rog ajutati-ma#-o
Daca nu aveti salariati nu o depuneti.
Pur si simplu?Inainte in 102 eram nevoit sa trec 0(zero)si,intradevar nu depuneam celelalte declaratii pe la diferite "case".Esti sigura de treaba asta?
Si eu am aceeasi problema. Cineva mi-a spus acelasi lucru: daca firma nu mai are salariati nu se depune declaratia. Si eu as vrea o confirmare sigura.:(
Oricum voi merge maine la Administratie cu d390 si ma lamuresc clar.O sa-ti raspund maine sigur ce se intampla.O zi buna
Daca in vectorul fiscal nu figurati cu obligativitate plata contributii nu inteleg de ce depuneati cu zero.