Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 010

Buna seara,

O firma nou infiintata trebuie sa mai depuna declaratia 010 sau acesata se transmite de la Reg Comertului? Am fost sa iau certificatul de inreg, in scopuri de TVA de la administratia financiara si mi s-a spus ca nu este necesar sa depun 010, insa eu nu sunt sigura...
Multumesc
Nu trebuie sa depuneti 010 (vector fiscal)
ContSters109653, utilizator
Multumesc, insa cred ca am o problema.
Eu am declarat la infiintare ca firma are angajati, insa pe site la MF apar contributiie legate de salari ca nu sunt luate in evidenta. Acum in august am angajat 2 persoane, trebuie sa depun declaratia cu mentiuni sau nu? Acelasi lucru este si la impozitul pe profit.
DA. Pentru modificari ale vectorului fiscal, predati 010.
ContSters109653, utilizator
Termenul de depunere este 30 zile de la data modificarilor aparute?
am avut caz asemanator...010 mentiuni ...are termen 30 de zile de la data schimbarilor.
o1o in cazul angajarii la o firma care nu a mai avut salariati ..cu data de la care vor fi luati in evidenta...reciproc cu data scoaterii lor din evidenta....

in plus la cas, cass ,somaj, itm..s-a cerut o informare ca data de la care nu au mai fost declarate contributii .
la mine ..a fost in cazul unei firme care avea doar angajati cu per determinata..respectiv cu ocazia depunerii bilantului unde a fost necesar angajarea unui economist ....