Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 010

Buna seara,

O firma nou infiintata trebuie sa mai depuna declaratia 010 sau acesata se transmite de la Reg Comertului? Am fost sa iau certificatul de inreg, in scopuri de TVA de la administratia financiara si mi s-a spus ca nu este necesar sa depun 010, insa eu nu sunt sigura...
Multumesc
.reciproc

reciproc = anterior sau posterior ?:))
:D la conta ...privesc totul cu echivalenta ...reciprocitate ...un lucru legat de altul...scuze si graba ...tot ce intra trebuie sa aiba si un rezultat ..sa se inteleaga mai bine ...faci o declaratie , o intrare , o informare ...trebuie sa aiba undeva un corespondent...intrare-iesire..declari ca intra ..tre sa si iasa odata ..sau nu ...
scuze ..eu incepatoare ..nu ma pot compara cu dumneavostra
cu respect , fara ironie =D>...si pe mine ma amuza de ce pot sa dau afara ...
sper sa ajute cu ceva si pe altii

orice lucru trebuie sa aiba legatura cu un altul
=D>ne mai amuzam....sa ma auzi pe mine !:))