avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 112

care trebuie sa fie denumirea fisierului .pdf care se depune la fisc pe CD?
Cel mai recent răspuns: svaiter , utilizator 22:59, 14 Februarie 2011
D112_CUI_an_luna
Nu prea sint sigur de aceasta structura a numelui de fisier.
Am vazut circulind multe variante , care cuprind cam aceleasi date,
dar in alta ordine.
Oricum, e meritul MFP ca, dupa ce a lansat acest program idiot, nici macar in privinta numelui nu au reusit sa ne lamureasca.
De trei ori am tot incercat sa depun declaratia, pe plan local, mi se tot spune ca nu
se descarca, dar nimeni nu ma lamureste ce trebuie sa fac sa fie bine.
Ca la validare nu-mi ies erori.
O sa avem batai de cap cu aceasta declaratie cit nu am avut cu toate cele vechi la un loc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate fi semnata electronic declaratia 112 generata din aplicatia de verificare a mfp??? eliasav eliasav Teoretic Soft-ul J de validare date din fisier XML pentru formularul D112 pus la dispozitie de ANAF este numai pentru verificarea corectitudinii datelor ... (vezi toată discuția)
Salvare d.112 ptr.unitatea fiscala camicami camicami Am completat D.112,validata,fara erori,dar nu stiu de unde si cum sa o salvez pe stick ptr.unitatea fiscala. Ce denumire trebuie sa aiba fisierul salvat ? ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 actualizata: ultima versiune: soft a (versiunea 11/18.07.2011), soft j (versiunea 1.5.0/18.07.2011) Valentin_buzau Valentin_buzau [b]DECLARATIA 112 actualizata: ultima versiune: Soft A (versiunea 11/18.07.2011), Soft J (versiunea 1.5.0/18.07.2011)[/b] Fiti atenti ca a aparut o noua ... (vezi toată discuția)