Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pensie neincasata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pensie neincasata

Buna seara,
Daca am uitat sa mentionez ca nu am ridicat pensia matusii mele din luna in care a decedat, atunci cand s-a facut succesiunea se mai poate ridica aceasta?
Va multumesc
Da se poate ,mergeti la notarul la care a-ti deschis mostenirea, care va va face un supliment de certificat de mostenitor in care va trece drepturile de pensie neancasata, apoi mergeti la casa pensiei si incasati suma corespunzatoare pe ultima luna.
Va multumesc pentru raspuns