Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salarizare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salarizare

Cine ma poate ajuta la urmatoarea problema:
Pt o firma care are doar 10 angajati, pe langa salariul minim care este 670 lei trebuie sa adaug si coeficientii minimi de ierarhizare?? Trebuie sa respect CCM daca nu am 21 de angajati?
Trebuie sa respecti Contractul Contractul Colectiv Unic la Nivel National.
Corect : trebuie respectat CCM. Doar ca nu mai exista CCM ! Cel pe perioada 2006-2010 a fost denuntat iar cel pentru 2011-2014 nu s-a publicat deci nu exista.

O seara buna.