Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale act de dare in plata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

act de dare in plata

am o situatie in care datoria societatii catre administrator a fost stinsa printr-un "act de dare in plata" autentificat notarial, prin care se transmite administratorului un imobil apartinand societatii. intrebarea mea ar fi daca in acest caz de stingere a datoriei mai este nevoie de intocmire a facturii fiscale. multumesc anticipat pentru raspuns.
clas, utilizator