Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Codificare corecta?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Codificare corecta?

Avem un srl cu activitati cod caen:4778-comert cu amanuntul al altor bunuri noi in magazine specializate.Vrem sa vindem tevi,filtre unei alte firme,si marfa o vom livra la sediul acesteia.Nu avem magazin deschis .Este corectcodul caen ales?
Nu este corect codul ales! Intrucat nu efectuati comert cu amanuntul iar vanzarea se face direct catre o alta societate comerciala, codurile corecte ar fi
4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
si
4690- Comerţ cu ridicata nespecializat ,
cumulate, astfel incat sa puteti vinde mai orice.....
Roxana Zbarnea, Avocat
multumesc foarte mult!
Imi spune si mie cineva cum codific alpinismul utilitar?
8121 Activitati generale de curatenie a cladirilor
8122 Activitati specializate de curatenie
8129 Alte activitati de curatenie

sau

4399 Alte lucrari speciale de constructii n.c.a.
elis a scris:

8121 Activitati generale de curatenie a cladirilor
8122 Activitati specializate de curatenie
8129 Alte activitati de curatenie

sau

4399 Alte lucrari speciale de constructii n.c.a.

Multumesc pentru ajutor. Credeam ca am gresit eu. Clientul meu le vrea pe toate plus alte 3 activitati. Mi s-a parut ca exagerez eu daca ii spun ca trebuie sa le trecem pe toate. acum am inca o opinie care coincide cu a mea, deci nu gresesc. Multumesc pentru promptitudine.