avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN - SRL-D
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN - SRL-D

Buna ziua,

Vreau sa imi infiintez un SRL-D pentru a deschide un Fornetti, si am o intrebare cu referire la codurile CAEN... as vrea sa aflu parearea dumneavoastra daca este corect. Am mentionat urmatoarele coduri CAEN in actul constitutiv:

"Domeniul principal de activitate: Cod CAEN 472 - Comert cu amanuntul al produselor alimentare, bauturilor si al produselor din tutun, in magazine specializate
Activitatea principala: Cod CAEN 4724 - Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
(2) Societatea mai poate desfasura si alte activitati dupa cum urmeaza:
CAEN 4721 Comert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete, in magazine specializate
CAEN 4722 Comert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate
CAEN 4725 Comert cu amanuntul al bauturilor, in magazine specializate
CAEN 4729 Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate
CAEN 1071 Fabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
CAEN 1072 Fabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie
CAEN 1032 Fabricarea sucurilor de fructe si legume
CAEN 7402 Activitati fotografice
CAEN 7711 Activitati de inchiriere si leasing cu autoturisme si autovehicule rutiere usoare
CAEN 7712 Activitati de inchiriere si leasing cu autovehicule rutiere grele "

Sunt coduri CAEN din 5 grupe... este corect formulat?

Astept cu interes raspunsul dumneavoastra si va multumesc anticipat! :)

Alte discuții în legătură

Cod caen 4711 mikiba mikiba Buna seara Astazi am avut un control (la maagazin) de la politia locala si m-au debusolat in privinta autorizarii codului CAEN . Eu am autorizat codul CAEN ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru comert cu produse agroalimentare niculaucarmen niculaucarmen vreau sa desfasor activitate de comert cu amanuntul si ridicata de produse agroalimentare (lactate, branzeturi, oua etc.), amabalate si neambalate, produse de ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt. cofetãrie eoana eoana Eu şi încă 3 persoane vrem să ne deschidem o cofetă:help:rie(fără laborator) şi avem nevoie de coduri CAEN ...vindem prăjituri achiziţionate de la ... (vezi toată discuția)