avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale coduri caen pentru comert cu produse agroalimentare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

coduri caen pentru comert cu produse agroalimentare

vreau sa desfasor activitate de comert cu amanuntul si ridicata de produse agroalimentare (lactate, branzeturi, oua etc.), amabalate si neambalate, produse de panificatie, care sunt codurile caen pentru aceste activitati: 4633 Comert cu ridicata al produselor lactate, oualor, uleiurilor si grasimilor comestibile, 4724 Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate, 4711??? mai sunt si altele?
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 17:13, 8 Septembrie 2012
Va recomand codurile CAEN - pentru comertul cu ridicata:
- 4631 - Comert cu ridicata al fructelor si legumelor
-4632 - Comert cu ridicata al carnii si produselor din carne
-4633 - Comert cu ridicata al produselor lactate, oualor, uleiurilor si grisimilor comestibile
- pentru comertul cu amanuntul :
- 4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
- daca magazinul este specializat pe o anumita categorie de produse la comertul cu amanuntul:
4721 - Comert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete, in magazine specializate
4722 - Comert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate
4724 - Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 4711 mikiba mikiba Buna seara Astazi am avut un control (la maagazin) de la politia locala si m-au debusolat in privinta autorizarii codului CAEN . Eu am autorizat codul CAEN ... (vezi toată discuția)
Cod caen - srl-d Zamora Zamora Buna ziua, Vreau sa imi infiintez un SRL-D pentru a deschide un Fornetti, si am o intrebare cu referire la codurile CAEN... as vrea sa aflu parearea ... (vezi toată discuția)
Autorizari magazin burdusel liviu burdusel liviu Pentru un magazin mixt este neaparat nevoie de autorizare DSV si DSP? Daca eu sunt administratorul fimei si unic asociat , fata mea are voie sa vinda la ... (vezi toată discuția)