Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale coduri caen pentru comert cu produse agroalimentare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

coduri caen pentru comert cu produse agroalimentare

vreau sa desfasor activitate de comert cu amanuntul si ridicata de produse agroalimentare (lactate, branzeturi, oua etc.), amabalate si neambalate, produse de panificatie, care sunt codurile caen pentru aceste activitati: 4633 Comert cu ridicata al produselor lactate, oualor, uleiurilor si grasimilor comestibile, 4724 Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate, 4711??? mai sunt si altele?
Va recomand codurile CAEN - pentru comertul cu ridicata:
- 4631 - Comert cu ridicata al fructelor si legumelor
-4632 - Comert cu ridicata al carnii si produselor din carne
-4633 - Comert cu ridicata al produselor lactate, oualor, uleiurilor si grisimilor comestibile
- pentru comertul cu amanuntul :
- 4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
- daca magazinul este specializat pe o anumita categorie de produse la comertul cu amanuntul:
4721 - Comert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete, in magazine specializate
4722 - Comert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate
4724 - Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate