avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - nu am diploma
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - nu am diploma

Buna ziua, doresc sa-mi deschid PFA, ca si colaborator pentru firmele de transport persoane (voiaj).... nu am diploma de turism ( am licenta in economie) si nici nu am vechime in domeniu. Intrebarea e: daca pot deschide PFA fara sa detin cele mai sus amintite.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 23:18, 14 Februarie 2011
Dupa parerea mea codul 7990 - Alte servicii de rezervare si asistenta turistica ar merge la studiile pe care le aveti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa in turism mihahao mihahao Doresc sa ma ajutati cu o informatie. Am terminat un curs de agent de turism/ghid local (neavand o alta pregatire in domeniul turismului) si doresc sa ... (vezi toată discuția)
Cod caen 7912 adinutza05 adinutza05 as dori sa stiu care este codul caen pt agentia de turism detailista?am certificat de inregistrare cu cod caen 7912 agentie de turism turoperatoare,dc doresc ... (vezi toată discuția)
Acte firma ghid turistic Gigigxg Gigigxg Buna seara as dori și eu sa știu ce acte îmi trebuie sa îmi deschid o firma de ghid turistic ! Am terminat cursul de ghid ! Va mulțumesc anticipat (vezi toată discuția)