Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declarare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declarare punct de lucru

Buna , am o nelamurire si poate ma poate ajuta cineva.Am o firma de constructii.
De curind am inchiriat un spatiu si vrem sa facem un magazin de instalatii sanitare si produse din astea ce tine de constructii.In afara de codul caen 4120,mai avem si pe acela cu comert cu amanuntul ceea ce ne permite sa deschidem magazinul
Care sunt pasii pentru declararea lui ? trebuie mers la registru comertului sau doar la administratia de pe raza carei ne aflam?Mentionez ca contractul de inchiriere este pe PF.
dECI CARE SUNT PASII PE CARE TREBUIE SA II URMEZ?
contractul trebuie incheiat pe PJ.
mergeti la ORC unde declarati punctul de lucru si il autorizati!