Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... buna ziua
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

buna ziua

am eu o INTREPRINDERE INDIVIDUALA si am avut un contract cu un SRL , iar in acest an conducerea firmei nu a prelungit conrtactul ,sa referit la art 58 si cere sa facem un SRL .INTREBAREA ESTE URMATOAREA exista vreun contrac (formular) cu care pot sa prelungesc contactul vechi far as face SRL ?:">
Intrebarea este putin ambigua. Teoretic puteti sa faceti un act aditional la contractul care a expirat.( desi nu ati mentionat despre ce tip de contract este vorba)
era un contract de prestari servicii