Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... neplata de arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

neplata de arenda

buna ziua.in 2008 am cumparat 11 ha teren agricol pe care l-am intabulat.terenul il lucreaza o societate agricola care nu mi-a dat arenda.precizez caci nu am nici un contract de arendare cu respectiva societate,dar societatea adepus la apia documentatia pe terenul respectiv pentru alua subventiile de la stat si ue.ce pot face pt a fi platit.terenul este in zona metropolitana oradea?care este aproximativ suma de bani care mi se cuvine,pe ha?mutumesc.
Daca nu aveti niciun contract incheiat pe ce baza s-au inregistrat la APIA? Cum au ajuns sa lucreze terenul fara acordul dumneavostra?
Va trebui sa-i actionati in justitie. Mergeti la un avocat.