Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... OUG 6 / 2011 finantare pentru tineri
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

OUG 6 / 2011 finantare pentru tineri

Ma incadrez in grupul tinta al acestei legi si am cateva idei de afaceri. Nu am inteles procedura de inscriere si criteriile de acordare a finantarii. In momentul cand ceri finantarea trebuie sa ai IMM-ul deja infiintat? Ce se intampla cu aceasta firma in cazul in care nu primesti banii?
In cele din urma...considerati ca este avantajoasa obtinerea unei astfel de finantari sau reprezinta de fapt doar un instrument de campanie electorala?
Va multumesc!
Sunt in forum discutii pe marginea acestui subiect si cred ca va pot fi utile:
www.avocatnet.ro/content/for...