Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... schimbare nume pe cale administrativa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

schimbare nume pe cale administrativa

Copilul meu poate sa-si schimbe numele dupa 18 ani, pe cale administrativa? Adica sa nu mai poarte numele fostului sot?
da, nu va mai avea nevoie de acordul tatalui
alinaoana a scris:

Copilul meu poate sa-si schimbe numele dupa 18 ani, pe cale administrativa? Adica sa nu mai poarte numele fostului sot?

Da, dar numai daca are un motiv intemeiat.