Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Precontract fara cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Precontract fara cadastru

Buna ziua,
Vreau sa vand un apartament si inca nu sunt gata actele cadastrale.Pot sa fac la notariat impreuna cu cumparatorii precontract de vanzare cumparare?

Va multumesc
Da.
da, insa acesta nu va confera aceesi siguranta ca un antecontract notat in cartea funciara a imobilului, daca suma pe care urmeaza sa o platiti ca avans este foarte mare, mai ganditi-va