Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pensie. E legala executarea?
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pensie. E legala executarea?

Buna ziua.Am nevoie de un sfat.In iulie 2007, am luat un imprumut de la un IFN ,din care am platit 6 rate( din 12).In 2009 (luna a7 a),instanta(din sectorul 4,unde aveam domiciliul candam luat creditul, ulterior mutandu-lin sect 5),a incuviintat executarea silita pe numele meu.In februarie 2011, se instituie poprire pe pensia sotului( eu nu am venituri).Se poate considera perimata executarea? E legala poprirea pt sot, daca pt el nu s-a cerut incuviintare? Este aplicabil art.389 C.proc.civ.?
Multumesc.
Cam este perimat..