avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupa de munca

buna ziua, tatal meu a iesit la pensie in noiembrie 2009, are 19 ani si 3 luni de grupa 1, va beneficia de majorare?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:46, 17 Februarie 2011
Nu.A beneficiat de prevederile O.U.G.209/2008 la iesirea la pensie.Uitati-va la punctul (G) din decizia de pensionare.Beneficiaza doar cei care si-au deschis dreptul la pensie pana la 02/11/2008 inclusiv.
da a beneficiat de prevederile OUG 209/2008, dar a depus dosarul de pensionare in 2008 si a iesit in 2009
Ultima modificare: Joi, 17 Februarie 2011
bluciana, utilizator
Daca a beneficiat de prevederile O.U.G.209/2008 s-a incheiat cu majorarile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupa i de munca nicu55 nicu55 Buna ziua ,va rog sa-mi spune-ti si mie daca sunt pensionat limita de varsta Gr.1,beneficiez de marirea pe care a anuntat-o Guvernul ca se aplica incepand cu ... (vezi toată discuția)
Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca gimy gimy Am lucrat in grupa I , 8 ani si 5 luni si in grupa a II-a de munca 12 ani si 8 luni, pana la 01.04.2001. Am iesit la pensie la limita de varsta pe 01.11.2009. ... (vezi toată discuția)
Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupa de munca dion dion In legea 263 este prevazuta acordarea unui spor de 50% pentru cei pensionati in grupa 1 inainte de sept 2008 Eu m-am pensionat in feb 2009 si nu am beneficiat ... (vezi toată discuția)