Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupa de munca

buna ziua, tatal meu a iesit la pensie in noiembrie 2009, are 19 ani si 3 luni de grupa 1, va beneficia de majorare?
Nu.A beneficiat de prevederile O.U.G.209/2008 la iesirea la pensie.Uitati-va la punctul (G) din decizia de pensionare.Beneficiaza doar cei care si-au deschis dreptul la pensie pana la 02/11/2008 inclusiv.
da a beneficiat de prevederile OUG 209/2008, dar a depus dosarul de pensionare in 2008 si a iesit in 2009
bluciana, utilizator
Daca a beneficiat de prevederile O.U.G.209/2008 s-a incheiat cu majorarile.