Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrerupere temporara a activitatii in constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrerupere temporara a activitatii in constructii

Suntem o societate de constructii si in aceasta perioada nu avem de lucru. Administratorul societatii a decis sa plateasca salariatii cu 75% dar fara sa suspede contractele de munca pentru ca spune d-lui ca atata timp cat platim darile la stat nu are de ce sa suspende contractele de munca. Credeti ca este posibil asta? :sorry::sorry:
Incepand cu 01.01.2011, pentru indemnizatia de 75% acordata in cazul somajului tehnic se plateste toate contributiile ....