Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... scoaterea copilului in uniunea europeana
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

scoaterea copilului in uniunea europeana

am divortat de sotul meu....copilul mi-a fost incredintat mie
dar fostul sot are dreptul la vizite lunare
pot sa plec cu copilul in italia?
daca da...imi trebuie acordul fostului sot?
as vrea sa ma stabilesc acolo
nu ai nevoie de acordul lui daca ai hotarirea de divort definitiva si irevocabila,cred ca o sa trebuiasca sa ìi dai noul domiciliu iar el nare decit sa vina in italia sa il visiteze,ìti urez mult succes!!!!!!!!!!!!!!!!!
dana 50, utilizator