avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... scoaterea copilului in uniunea europeana
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

scoaterea copilului in uniunea europeana

am divortat de sotul meu....copilul mi-a fost incredintat mie
dar fostul sot are dreptul la vizite lunare
pot sa plec cu copilul in italia?
daca da...imi trebuie acordul fostului sot?
as vrea sa ma stabilesc acolo
Cel mai recent răspuns: dana 50 , utilizator 21:27, 16 Februarie 2011
nu ai nevoie de acordul lui daca ai hotarirea de divort definitiva si irevocabila,cred ca o sa trebuiasca sa ìi dai noul domiciliu iar el nare decit sa vina in italia sa il visiteze,ìti urez mult succes!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ultima modificare: Miercuri, 16 Februarie 2011
dana 50, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa_mi iau copii in italia ContSters140523 ContSters140523 SUNT DIVORTATA DE 4 ani,copii sunt in incredintarea mea,printro hotarare definitiva si irevocabila...el nu a platit niciodata o pensie alimentara....de un an ... (vezi toată discuția)
Scoaterea minorului din tara de catre un parinte Cab.Av.Doroiman Camelia Cab.Av.Doroiman Camelia buna seara va rog sa ma ajutati cu un sfat copilul este incuviintat spre crestere si educare tatalui(hot definitiva si irevocabila), mama face cerere de ... (vezi toată discuția)
Plecare strainatate fara acordul tatalui ADRIENUTA ADRIENUTA As vrea sa stiu daca pentru a pleca in strainatate cu copilul, fiind divortata si avand o sentinta definitiva si irevocabila prin care copilul imi este ... (vezi toată discuția)