Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestare concurs ocupare post in societate cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestare concurs ocupare post in societate cu capital privat

Buna ziua,
Lucrez in cadrul unei societati cu capital privat. Am participat la un "concurs" de ocupare a unui alt post in cadrul aceleiasi societati si am fost "respinsa". As vrea sa contest "decizia/rezultatul" concursului dar am nevoie de ajutor pentru a face acest lucru intr-un mod corect si temeinic.

Trebuie sa precizez ca ghilimelele din text sunt folosite pentru a sublinia ca acele cuvinte nu au intelesul lor normal. Adica concursul a fost facut fara o organizare anume ci au fost chemati la un interviu cei care si-au depus cereri. Concursul nu a fost anuntat angajatilor pentru ca nu avem procedura de recrutare interna. Rspingerea mi-a fost comunicata de director pe cale verbala iar rezultatele care au dus la aceasta decizie nu sunt concretizate in nimic.
Trebuie sa contest aceasta decizie pentru ca nu este dreapta. Am aflat asa zisele motive dar nu au legatura cu eficienta mea la locul de munca.
Va rog sa ma ajuati pentru a contesta concursul spanandu-mi cum si care este temeiul legal in baza caruia pot face acest lucru.
Va multumesc!

roxanaD, utilizator