Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere in barou cu hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere in barou cu hotarare judecatoreasca

seara buna,
in aceasta zi s-au afisat rezultatele finale la examenul de admitere in profesia de avocat.cu frustrare constat ca..am picat!
in urma contestatiei am obtinut marirea notei la disciplina "oepa" de la 4 la 5.
celelalte note au fost peste limita inferioara, media generala fiind peste 7.
intrucat consider ca la aceasta disciplina lucarea mea a fost in mod evident peste limita inferioara ce-mi asigura promovarea, va rog sa ma sfatuiti care este calea de urmat.cu siguranta marirea notei a fost doar cu un punct intrucat depasirea acestui punct implica interventia unei comisii de arbitraj, lucru ce trebuia evitat.
mentionez ca sunt hotarat sa merg pana in panzele albe!!!!!

Pe tabel o sa observi , cauta cu atentie te rog, la oepa de la 3,90 a primit 8,60,incepe cu D
intrucat diferenta - nota initiala si nota obtinuta dupa contestatie poate sa fie de 4.50 puncte(vezi cazul domnului "D")
intrucat corectarea initiala a durat 3 luni iar sutele de contestatii depuse au fost corectate in 11 zile,
ma consider indreptatit sa cer lucrarea sa vad daca intr-adevar meritam nota 5.o sa ma gandesc in ce mod se poate formula o actiune in instanta cu acest subiect.
daca aveti idei..va rog
foarte interesant!!!
[EDITAT] (B. IALOMITA) 3,90 la "oepa" initial media generala 6,16
dupa contestatie a reusit sa mareasca nota de la 3,90 la 8,60 respectiv cu 4.70
ceea ce il face sa aibe media generala 7,47.FELICITARI!!!
nu pot decat sa ma intreb cum s-a corectat aceasta lucrare atata timp cat s-a descoperit o eroare de 4,70 puncte?!!!!!
ContSters20980, utilizator
vroiam sa ti multumesc foarte mult pentru informatia pe care mi ai dat-o mai devreme.[EDITAT] persoana care a luat nota 8.60 este din slobozia.acest lucru pare total inofensiv daca nu stiam ca una dintre persoanele care a corectat la oepa este din..slobozia!!!!o asa zisa doamna [EDITAT]
din nou felicitari!
ContSters20980, utilizator
ps. mama dansului este decanul baroului ialomita!!!!!!
INCREDIBIL!!!
am gasit cu ce gen de actiune o sa debutez in instanta!!!!cred ca e ceva din zona penala..