avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere in barou cu hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere in barou cu hotarare judecatoreasca

seara buna,
in aceasta zi s-au afisat rezultatele finale la examenul de admitere in profesia de avocat.cu frustrare constat ca..am picat!
in urma contestatiei am obtinut marirea notei la disciplina "oepa" de la 4 la 5.
celelalte note au fost peste limita inferioara, media generala fiind peste 7.
intrucat consider ca la aceasta disciplina lucarea mea a fost in mod evident peste limita inferioara ce-mi asigura promovarea, va rog sa ma sfatuiti care este calea de urmat.cu siguranta marirea notei a fost doar cu un punct intrucat depasirea acestui punct implica interventia unei comisii de arbitraj, lucru ce trebuia evitat.
mentionez ca sunt hotarat sa merg pana in panzele albe!!!!!

Cel mai recent răspuns: allstars , utilizator 22:41, 26 Februarie 2011
Pe tabel o sa observi , cauta cu atentie te rog, la oepa de la 3,90 a primit 8,60,incepe cu D
intrucat diferenta - nota initiala si nota obtinuta dupa contestatie poate sa fie de 4.50 puncte(vezi cazul domnului "D")
intrucat corectarea initiala a durat 3 luni iar sutele de contestatii depuse au fost corectate in 11 zile,
ma consider indreptatit sa cer lucrarea sa vad daca intr-adevar meritam nota 5.o sa ma gandesc in ce mod se poate formula o actiune in instanta cu acest subiect.
daca aveti idei..va rog
foarte interesant!!!
[EDITAT] (B. IALOMITA) 3,90 la "oepa" initial media generala 6,16
dupa contestatie a reusit sa mareasca nota de la 3,90 la 8,60 respectiv cu 4.70
ceea ce il face sa aibe media generala 7,47.FELICITARI!!!
nu pot decat sa ma intreb cum s-a corectat aceasta lucrare atata timp cat s-a descoperit o eroare de 4,70 puncte?!!!!!
Ultima modificare: Vineri, 18 Februarie 2011
ContSters20980, utilizator
vroiam sa ti multumesc foarte mult pentru informatia pe care mi ai dat-o mai devreme.[EDITAT] persoana care a luat nota 8.60 este din slobozia.acest lucru pare total inofensiv daca nu stiam ca una dintre persoanele care a corectat la oepa este din..slobozia!!!!o asa zisa doamna [EDITAT]
din nou felicitari!
Ultima modificare: Vineri, 18 Februarie 2011
ContSters20980, utilizator
ps. mama dansului este decanul baroului ialomita!!!!!!
INCREDIBIL!!!
am gasit cu ce gen de actiune o sa debutez in instanta!!!!cred ca e ceva din zona penala..

Alte discuții în legătură

Unbr dat in judecata Andrei Radulescu Andrei Radulescu eu am formulat deja doua actiuni care se afla pe rolul Judecatoriei sector 5 Bucuresti daca aveti pareri, opinii,,,impresii le astept (vezi toată discuția)
Ganduri despre admitere, definitivat si profesia de avocat, barou si inppa. dan_cdp dan_cdp Intr-adevar, examenul de admitere in avocatura, in Bucuresti, are uimitor de multi candidati admisi. Cred, din ce in ce mai mult, ca examenul de admitere in ... (vezi toată discuția)
Opiniile celor respinsi la examenul de admitere in avocatura sesiunea noiembrie 2007 alex198081 alex198081 Buna seara, Care este parerea voastra, de fapt a celor care au fost respinsi la acest examen? (vezi toată discuția)