Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort/Partaj fara plata taxei de timbru, se poate ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort/Partaj fara plata taxei de timbru, se poate ?

care ar fi varianta de partaj in cadrul unui divort fara a mai plati taxele de timbru de 3% atunci cand se merge pe o tranzactie ?
Nu este alta varainata din cate cunosc. Doar la notar dar sigur va costa mai mult.
Aveti varianta medierii. Daca un litigiu se incheie printr-un acord de mediere puteti recupera taxa de timbru. Pentru mai multe informatii va rog accesati www.alegemedierea.ro . cu siguanta si alte situri despre mediere va vor oferi raspunsurile cautate.