avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... schimb contract vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

schimb contract vanzare-cumparare

Cat costa taxele pentru schimb de contracte vanzare-cumparare.imobiliare?
(apartament trei camere urban cu casa zona rurala)
sau care este cea mai buna varianta d.p.d.v.financiar(sa coste cat mai putin)
MULTUMESC , anticipat
Cel mai recent răspuns: Mihail Zaharia-Ciorcila , Notar 23:27, 17 Februarie 2011
depinde de localitate, zona, anul construirii, materiale constructie, suprafata etc.
intrebati un notar din localitatea in care se afla imobilele.
Schimbul inseamna in fapt doua contracte de vanzare=cumparare in acelasi act, nu exista alta varianta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat costa actele de vanzare cumparare? lucialuca lucialuca Buna seara! Cat m-ar costa actele de vanzare cumparare pentru un apartament pe care il cumpar cu 55.000 euro? Actele costa diferit in functie de zona in care e ... (vezi toată discuția)
Vanzare imobil laura_agapy laura_agapy As dori sa stiu cat ar costa actele de vanzare- cumparare la notariat daca mama mea imi vinde mie casa. Casa are 80 mp iar terenul 187 mp. Ma gandesc ca poate ... (vezi toată discuția)
Cumparare casa gabrielion gabrielion Buna ziua!Vreau sa cumpar o casa batraneasca la tara.Ce obligatii am eu si ce obligatii are vanzatorul?Cine plateste taxele notariale si care ar fi cuantumul ... (vezi toată discuția)