Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... schimb contract vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

schimb contract vanzare-cumparare

Cat costa taxele pentru schimb de contracte vanzare-cumparare.imobiliare?
(apartament trei camere urban cu casa zona rurala)
sau care este cea mai buna varianta d.p.d.v.financiar(sa coste cat mai putin)
MULTUMESC , anticipat
depinde de localitate, zona, anul construirii, materiale constructie, suprafata etc.
intrebati un notar din localitatea in care se afla imobilele.
Schimbul inseamna in fapt doua contracte de vanzare=cumparare in acelasi act, nu exista alta varianta.