Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Un forum mai bun
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Un forum mai bun

am ales categoria asta pt a posta doar pt ca e ultima si pt ca, pe alte forumuri, ultima categorie e ceva de genul "Sugestii si reclamatii despre forum". Cum asa ceva nu exista aici, scriu aici si poate se face o categorie aparte.

Mi-as dori sa fie mai directionate topicurile, pe idee, nu doar pe cazuri aparte, particulare. Adica sa existe, de ex, un topic in care se vb despre mosteniri, sucesiuni, testamente, etc, din care toata lumea sa inteleaga ceva. Pt ca, asa cum e acum, fiecare user vine cu povestea lui personala (dar asemanatoare cu X dinainte) si, de regula, n-o rezolva nici in fapt nici in drept, pt ca la un moment dat se blocheaza comunicarea.
pe cand acumularile de informatii intr-un singur topic ar deveni deja o "biblioteca" la care poti face referinta, si orice nou venit care deschide o discutie pe teme deja discutate va putea fi trimis la "studiu"
Ce ziceti?
exista asa ceva pe acest forum.daca va intereseaza un subiect anume, intrati pe "cautare forum":)
Interventie moderator

Daca atii fi citit mai bine toate sectiunile din acest forum ati fi gasit la categoria "Suport tehnic" un forum cu "Sugestii si reclamatii",unde va puteati posta mesajul.
imi cer scuze ca am intervenit peste moderator.dar ati subliniat extrem de bine ca acest forum este intradevar bine structurat.personal,am apelat in dese situatii la spete prezentate in trecut si dezbatute la un mod profesionist.
cu respect,
avocat zagrean
ma scuzati, dar asta e schema forumurilor care imi apare mie din homepage:

Forumuri (34)
Traduceri
Polite de asigurare, reasigurare si probleme juridice conexe
Fonduri europene, finantari nerambursabile, grant-uri
PFA - Persoana fizica autorizata
Somaj, asigurari sociale si asistenta sociala
Jurisprudenta
Drept civil - mosteniri, drept de proprietate si altele
Dreptul familiei sau probleme juridice de familie
Expertize judiciare si extrajudiciare
Asociatii de proprietari / locatari
Dreptul muncii - contract de munca, demisie, salariu si altele
Pensionari si probleme juridice legate de pensii
Drept Comercial - probleme juridice in afaceri
Societati comerciale
Noul Cod CAEN 2008
Probleme privind insolventa, lichidarea judiciara si falimentul
Executare silita
Recuperari de creante, datorii, Probleme cu bancile
Dreptul, calculatorul meu si internetul
Drept penal - probleme serioase cu dreptul
Contraventii, contencios administrativ sau probleme juridice cu autoritatile
Magistrati si Admitere in magistratura
Avocati si Admitere in avocatura
Problemele profesionale ale consilierilor juridici
Functionarii publici si problemele lor juridice
Legislatie europeana, CEDO, UE, proceduri europene
Asociatii si fundatii, intr-un cuvant: ONG-uri
Codul rutier, contraventii si probleme conexe
Proprietate industriala si intelectuala. Adica marci, inventii, drept de autor si altele
Protectia consumatorului, garantii si probleme asociate produselor si serviciilor
Achizitii publice
Impozite si taxe. Legalitate si interpretare juridica
Sa schimbam impreuna legea
Legi aplicabile pentru...

nu vad nicaieri Sugestii si reclamatii.
Pe de alta parte, din experienta, stiu ca se discuta mereu de la zero, iar si iar, probleme de succesiune, testamente, partaje, in topicuri separate, care ii enerveaza si pe participanti si pe moderatori, pt ca trebuie sa repete la nesfarsit aceleasi lucruri. N-am dreptate?
Un singur topic de drept succesoral ar justifica o abordare de genul: cititi tot topicul dupa care puneti intrebari.
(altfel ar trebui sa ia la rand toate topicurile, cum ar trebui sa iau eu la rand tot forumul ca sa gasesc unde sunt sugestiile si reclamatiile)
Multumesc.
Nu avet pentru ce sa va scuzati. Ati accesat doar prima categorie din forum. Dar aveti posibilitatea de a le accesa si pe urmatoarele:

Discutii contabile si fiscale (14 forumuri)
Discutii diverse(12 forumuri)
Suport tehnic(6 forumuri)
Avertizari si banari(2 forumuri)
Concursuri Avocatnet(1 forum)
Mediere si arbitraj(2 forumuri)
Bani si afaceri(4 forumuri)

Sper ca v-am fost de folos cu aceasta precizare.
O seara buna va doresc.