Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Calcul si declarare impozit profit soc nou infiintata ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Calcul si declarare impozit profit soc nou infiintata - bar

O societate infiintata in 2010, pe langa vanzarea cu amanuntul a diferite produse, mai are si un bar, precum si sala de jocuri distractive. Societatea a fost in pierdere, s-a declarat si platit impozitul minim de 550 lei pe trim 2 si 3, dar nu s-a tinut cont (din graba) de cei 5% din veniturile realizate pe bar, care ar fi dus la o suma mult mai mare decat acei 550 lei . Cum se poate proceda acum, la inchiderea anului 2010, pentru a rectifica greseala?
adinne, utilizator