Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA vector fiscal tva - nelamurire
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

vector fiscal tva - nelamurire

O firma a fost platitoare de tva trimestrial pana in mai 2009 cand a facut o achizitie intracomunitara si a devenit platitor lunar de tva.In 2010 cifra de afaceri a fost sub 100.000 euro,firma nu a mai efectuat nicio achizitie intracomunitara si nu este inscrisa in registrul operatorilor intracomunitari.S-a depus 010 pentru trecerea de la tva lunar la trimestrial.Este gresit? Daca da,ce se mai poate corecta si in ce conditii?
010 s-a depus in 2010 sau in 2011?corect era sa treceti in 2011 la tva trimestrial.
In 2011 am depus 010 trimestrial,considerand ca este corect.Astazi m-am trezit cu dubii...Multumesc,multumesc!!!
Ati facut corect.