Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SIF Oltenia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SIF Oltenia

Salut am si eu o intrebare. Am un certificat de actionar la SIF Oltenia al unei rude indepartate care a decedat. Pot intra in posesia lui ca si detinator? Persoana in cauza nu a lasat mostenire aceste actiuni.
daca nu s-a dezbatut vreo succesiune prin care sa mosteniti actiunile acestuia, nu aveti nici un drept. depinde ce grad de rudenie aveti.