Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cadru legal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cadru legal

buna ziua,as vrea sa stiu daca exista un cadru legal prin care un angajat poate in instanta sa ceara despagubiri materiale de la o societate facand dovada ca a achizitonat utilaje pt acea firma cu bani sai

Cum ati achizitionat utilaje din banii dvs pentru societate ? ... In baza carui act ati facut asa ceva?
prin credit bancar, contractat de mine, instanta a zis ca nu contesta acest fapt, ca eu am luat creditul si apoi s-au cumparat utilaje pe societate doar ca trebuie sa spun un cadru legal prin care cer despagubiri
Trebuie sa specificati actul juridic prin care dvs ati achizitionat utilajul in numele societatii .. ati incheiat un contract in acest sens sau a fost doar o intelegere verbala ?