Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozitarea salariului unui administrator de asociatie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozitarea salariului unui administrator de asociatie

Buna seara,
tatal meu este administratorul unei asociatii de proprietari, el este pensionar si are contract de colaborare (sau prestari servicii, nu retin exact) cu acea asociatie.Intrebarea lui este , daca din salariul brut va trebui sa plateasca si la casa de asig.si sanatate cei 5,5 % , in afara de impozitul pe venit de 16 %?
Va multumesc !
Toate veniturile de indiferent ce natura se supun impozitarilor , atat cel de 16% cat si contributia pt sanatate de 5,5%.
Va multumesc .