avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Coeficienti salarizare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Coeficienti salarizare

Va rog sa-mi comunicati salariul minim pe tara si in constructii si coeficientii aferenti.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:28, 1 Martie 2011
Vezi si aici:
[ link extern ]

Ce scrie acolo si la [ link extern ]

=========

Patronatele şi sindicatele din Construcţii au semnat un act adiţional (Actul Adiţional nr. 2 / 26 ianuarie 2011) la Contractul Colectiv de Muncă în sectorul de construcţii la un salariu minim brut pe economie de 700 de lei, a declarat Laurenţiu Ploşceanu, preşedinte ARACO.

Partenerii sociali reprezentativi din sectorul de construcţii au semnat actul adiţional stabilind extinderea valabilităţii prevederilor CCM până la apariţia în Monitorul Oficial a noului Cod al Muncii, urmând ca în termen de 30 de zile negocierile să fie reluate, un nivel al salariului minim brut pentru sectorul de construcţii de 700 lei / lună pentru un program normal de lucru de 170 de ore pe lunl, începând cu 1 ianuarei 2011 şi coeficienţii de ierarhizare minimali specifici sectorului de construcţii.
===============
CCM la nivel de ramura de constructi nu prevede niciun fel de coeficient de ierarhizare referitor la salarii ... se aplicau coeficientii prevazuti de CCMN.
Dinush a scris:

Va rog sa-mi comunicati salariul minim pe tara si in constructii si coeficientii aferenti.

Va multumesc


Consultati sectiunea DOCUMENTE UTILE si veti gasi ceea ce va intereseaza referitor la ramura constructii (act aditional la CCM ramura constructii)
leuca_luminita a scris:

Dinush a scris:

Va rog sa-mi comunicati salariul minim pe tara si in constructii si coeficientii aferenti.

Va multumesc


Consultati sectiunea DOCUMENTE UTILE si veti gasi ceea ce va intereseaza referitor la ramura constructii (act aditional la CCM ramura constructii)


In actul aditional la CCM nu se prevede nicio dispozitie referitoare la coeficientii de ierarhizare ...
freeelis a scris:

leuca_luminita a scris:

Dinush a scris:

Va rog sa-mi comunicati salariul minim pe tara si in constructii si coeficientii aferenti.

Va multumesc


Consultati sectiunea DOCUMENTE UTILE si veti gasi ceea ce va intereseaza referitor la ramura constructii (act aditional la CCM ramura constructii)


In actul aditional la CCM nu se prevede nicio dispozitie referitoare la coeficientii de ierarhizare ...


ba da domnule freelis, se prevad coeficientii in actul aditional.
[ link extern ]
Ultima modificare: Marți, 1 Martie 2011
Vioreld, utilizator

Alte discuții în legătură

Salariul minim brut in constructii este diferit de salariul minim brut din alte sectoare de activitate? Lumiklm Lumiklm Va rog sa-mi spuneti care este salariul minim pe economie ( 670 lei sau 700 lei?) si care sunt coeficientii care se aplica in 2011. In mod special, vreau sa ... (vezi toată discuția)
Coeficienti de ierarhizare salariala mihaela_86 mihaela_86 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti si mie care sunt coeficientii de ierarhizare salariala la 31.03.2011 (mai exact care este salariul mimim pe economie pentru ... (vezi toată discuția)
Salariile pentru ramura constructii in anul 2012 maria_mary maria_mary Buna ziua! As dori sa stiu care sunt salariile pentru ramura constructii pentru anul 2012. Pana cand este valabil salariu minim brut de 700 lei/luna si ... (vezi toată discuția)