avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariile pentru ramura constructii in anul 2012
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariile pentru ramura constructii in anul 2012

Buna ziua!
As dori sa stiu care sunt salariile pentru ramura constructii pentru anul 2012. Pana cand este valabil salariu minim brut de 700 lei/luna si coeficientii minimi de ierarhizare precizati in actul aditional nr, 2/03.12.2010 la CCM la nivelul ramurii constructii? Mai exista si alte acte aditionale?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:44, 10 Ianuarie 2012
Pana in prezent, nu a fost modificat salariul minim brut la nivel de ramura de constructii si nici coeficientii de ierahizare prevazuti in ccm la nivel de ramura constructii ..

In speta, sunt aplicabile prevederile din 2011 ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coeficienti salarizare Dinush Dinush Va rog sa-mi comunicati salariul minim pe tara si in constructii si coeficientii aferenti. Va multumesc (vezi toată discuția)
Hg nr.1225/2011 - salariul minim brut pe economie Cornel  Vasile Cornel Vasile Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 922/2011 Hotarare nr. 1225 din 14 decembrie 2011 pentru stabilirea salariului de baza minim brut pe tara garantat ... (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca vs salar minim pe economie studii superioare lauricafl lauricafl Buna ziua. Sotia mea are studii superioare de lunga durata. este angajata de 4 ani la o firma care are in jur de 50 - 60 de anngajati. In tot acest timp nu ... (vezi toată discuția)