Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

orice modificare a contractului individual de munca se comunica salariatului cu 15 zile inainte, prin act aditional, se inregistreaza in Revisal cu o zi inainte de a-si produce efectele si este arhivata in dosarul personal.
stiti ceva despre asta, este un articol pe legislatiamuncii.ro???
Da, aveti dreptate, cred ca a fost o eroare -au scris la sfarsit:"In concluzie, orice modificare a contractului individual de munca se comunica salariatului cu 15 zile inainte, prin act aditional, se inregistreaza in Revisal cu o zi inainte de a-si produce efectele si este arhivata in dosarul personal".

b_monica a scris:

cred ca nu ati inteles ce am intrebat, pana acuma actele aditionale se inregistrau in revisal in termen de 5 zile si acum am gasit un articol pe legislatiamuncii.ro care spune "orice modificare a contractului individual de munca se comunica salariatului cu 15 zile inainte, prin act aditional, se inregistreaza in Revisal cu o zi inainte de a-si produce efectele si este arhivata in dosarul personal. ''

Nu este pentru prima oara cand acel site posteaza gresit anumite informatii ... modificarile in revisal de fac in termen de 5 zile de la data la care au intervenit , exceptie facand angajarea si incetarea c.i.m.