Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pierderile de caldura ale CET.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pierderile de caldura ale CET.

Am centrala de apartament, la fel si locatarii de pe tot tronsonul pana la etajul 4. Am hotarat de comun acord cu asociatia si proprietarii si am taiat tevile de caldura care tranzitau apartamentele. Cu toate acestea suntem pusi sa platim caldura inexistenta de la tevile taiate luate ca pierderi. Este legal? Unde ma pot adresa?
Nu exista pierderile de caldura ale CET din moment ce asociatia plateste strict caldura inregistrata de contorul din subsol.
Plata pe care o faceti dumneavoastra reprezinta cota parte ce va revine pentru cheltuielile cu caldura din spatiile comune (subsol, calorifere din casa scarii, din camera unde se incaseaza intretinerea, etc), conform ordinului 343/2010 al presedintelui ANRSC.
Aceasta plata o faceti lunar, incepand din prima luna in care s-a furnizat caldura...cum de va deranjeaza abia acum?