Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... nopti albe
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

nopti albe

Buna ziua,sint femeie singura,care niciodata nu a batut la usa vecinilor daca m-au deranjat.Dar vecinul de pe palier s-a mutat si si-a inchiriat ap.Ca stau in loc de 3 persoane 13 nu e problema mea,cu toate ca nici asta nu e in regula vizavi de cheltuieli,dar daca restul vecinilor toleraza,asta e.Dar ce fac e iesit din comun,cred ca se drogheaza,beau,si URLA,RUP,SPARG.noaptea.Am vorbit cu probrietarul care a fost foarte obraznic,mi-a zis ca nu are ce face..sa chem Politia.I-am spus ca Dumneata dormi linistit si ca sa-ti iei banii terorizezi 10 familii.Nu scrie in contract ca daca nu se stiu purta vor fii datai afara??Nu scrie asa ceva..mai mult mi-a zis sa-i caut eu chiriasi daca nu imi place..si vreau sa-i dea afara.Vreau sa va mai spun ca el a fost contactat si de alti locatari de deasupra sau de cei de jos,pentru acelasi motive.Mie mi-au spus prietenii sa nu chem politia ca o sa am repercursiuni,o sa-mi loveasca masina..sau pe mine..etcVazind ca nu rezolvam mare lucru cu proprietarul,ne-am unit si ne-am dus la usa lor,si au promis ca nu se va mai intimpla.Eu nu cred ca va tine mult,pentru ca daca ei numai atita respect au fata de noi si de lege nu prea ai la ce sa te astepti.Vom chema Politia sau si Jandarmeria si??sint copii de bani gata au din ce sa plateasca...Intrebarea mea e, ce obligatii are un proprietar fata de ceilalti daca isi inchiriaza apartamentul???Chiar nu raspunde de ce se intimpla??va multumesc
Puteti studia Legea Asociatiilor de Proprietari pe care o gasiti aici> www.avocatnet.ro/content/art...
De asemenea aveti pe prima pagina toata legislatia legata de Asociatii, inclusiv L61/1991 republicata.(www.avocatnet.ro/content/for... )
Conform L230/2007 PROPRIETARUL este raspunzator pentru tot ceea ce se intampla in/pe proprietatea sa indiferent cine este cauzatorul.
Succes!
Presedintele, utilizator