avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 416 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Desemnarea administratorului / lichidatorului judiciar ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Desemnarea administratorului / lichidatorului judiciar provizoriu

In data de 08.02.2011, am depus o cerere pentru deschiderea procedurii insolventei in calitate de creditor ...

Azi am primit o citatie de la tribunal cu urmatorul continut:
Catre SC X SRL cu sediul in ..................
Avand in vedere dispozitiile art.11 alin.1 lit.c din Legea nr.58/2006, va solicitam sa precizati, in cel mai scurt timp posibil, care este propunerea dumneavaoastra in vederea desemnarii administratorului / lichidatorului judiciar provizoriu, pentru situatia in care cererea de deschidere a procedurii insolventei debitoarei SC Y SRL va fi admisa.
Mentionam ca s-a stabilit termen de judecata la data de 17 martie 2011.

As vrea sa stiu ce trebuie sa fac eu in continuare ?
Cel mai recent răspuns: Adrian Stoica , Practician in insolventa 16:02, 28 Februarie 2011
Cautati un practician in insolventa ideal ar fi din judetul dvs. pentru a-l propune. Lista cu practicienii o gasiti pe site-ul www.liquidation.ro.
Ma poate ajuta cineva cu un model sau formular pentru propunerea lichidatorului judiciar provizoriu ???
Nu este un model propriu-zis... Formulati o cerere in care precizati numarul dosarului, termenul, datele dvs. de identificarea si calitatea in care solicitati desemnarea unui anumit administrator judiciar/lichidator judiciar.
Ideal ar fi sa discutati in prealabil cu un anumit administrator judiciar/lichidator judiciar, care sa va sprijine in acest sens.


Unde se petrece minunea asta??? miroase a antepronuntare !!!!
Eu daca as fi debitor l-as recuza pe judecatorul sindic care a dispus masura asta

Alte discuții în legătură

Inlocuirea administratorului judiciar provizoriu Lipi Lipi Cine poate hotari inlocuirea administratorului judiciar provizoriu? Creditorii care detin impreuna mai mult de 50% din totalul masei credale? Eu asa inteleg ... (vezi toată discuția)
Atributiile lichidatorului judiciar bogdan Vasile bogdan Vasile Buna Ziua, Un lichidator judiciar sau administrator judiciar, inculpat intrun dosar penal (coruptie) si trimis in judecat, poate exercita in continuare rol ... (vezi toată discuția)
Schimbare lichidator aka.fg aka.fg Daca a fost numit in instanta un lichidator,pot sa-l schimb ? si cum? Cu stima (vezi toată discuția)