Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Desemnarea administratorului / lichidatorului judiciar ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Desemnarea administratorului / lichidatorului judiciar provizoriu

In data de 08.02.2011, am depus o cerere pentru deschiderea procedurii insolventei in calitate de creditor ...

Azi am primit o citatie de la tribunal cu urmatorul continut:
Catre SC X SRL cu sediul in ..................
Avand in vedere dispozitiile art.11 alin.1 lit.c din Legea nr.58/2006, va solicitam sa precizati, in cel mai scurt timp posibil, care este propunerea dumneavaoastra in vederea desemnarii administratorului / lichidatorului judiciar provizoriu, pentru situatia in care cererea de deschidere a procedurii insolventei debitoarei SC Y SRL va fi admisa.
Mentionam ca s-a stabilit termen de judecata la data de 17 martie 2011.

As vrea sa stiu ce trebuie sa fac eu in continuare ?
Cautati un practician in insolventa ideal ar fi din judetul dvs. pentru a-l propune. Lista cu practicienii o gasiti pe site-ul www.liquidation.ro.
Ma poate ajuta cineva cu un model sau formular pentru propunerea lichidatorului judiciar provizoriu ???
Nu este un model propriu-zis... Formulati o cerere in care precizati numarul dosarului, termenul, datele dvs. de identificarea si calitatea in care solicitati desemnarea unui anumit administrator judiciar/lichidator judiciar.
Ideal ar fi sa discutati in prealabil cu un anumit administrator judiciar/lichidator judiciar, care sa va sprijine in acest sens.

Unde se petrece minunea asta??? miroase a antepronuntare !!!!
Eu daca as fi debitor l-as recuza pe judecatorul sindic care a dispus masura asta