Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SALARIUL MINIM PE 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SALARIUL MINIM PE 2011

Buna seara.In 2011 cat mai este salariul minim?La particulari ma refer.Cat este brutul, cat este netul?Multumesc
HG nr.1193/2010 :
Art. 1 Incepand cu data de 1 ianuarie 2011, salariul de baza minim brut pe tara garantat in plata se stabileste la 670 lei lunar, pentru un program complet de lucru de 170 de ore in medie pe luna in anul 2011 reprezentand 3,94 lei/ora.

Salariul net ar fi 510 lei la un salariu brut de 670 lei - fara sporuri , tichete de masa incluse ...