Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vanzatoarele fura din bani-cum le opresc?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vanzatoarele fura din bani-cum le opresc?

buna ziua. am un magazin cu materiale de constructii si sunt convinsa ca vanzatoarele iau din bani. cum pot sa fac sa le controlez? pot sa le caut in geanta cu acordul lor? sa nu mai vina cu genti la lucru?
multumesc
Buna seara !
Daca au gestiune puteti face inventar ( eventual inopinant ) , puteti face si un regulament de ordine interioara in care stabiliti masuri concrete in acest sens ...
sunt foarte multe articole si un inventar dureaza cam 2 zile, tot ele numara pt ca fiind asa multe stiu si preturile.
nu stiu care ar trebui sa fie masurile concreta pe care sa le trec in regulament
Montati camere de luat vederi. Monitorizati activitatea angajatilor, dupa ce in prealabil ati stabilit un regulament de ordine interioara - ex. banii se incaseaza numai intr-un anumit loc, hainele si bagajele se tin intr-un vestiar unde accesul este permis la venire si la plecare etc...